HYDROGEOLOGIA

Studnie głębinowe – Warszawa

Studnia głębinowa to pionowa konstrukcja umieszczona w ziemi, która dociera do głębszych warstw wód gruntowych. Wodę pobiera się na powierzchnię za pomocą specjalnej pompy głębinowej zanurzonej głęboko w studni. Najczęściej studnię tego rodzaju buduje się w sytuacji, gdy do posesji nie można podłączyć sieci wodociągowej. Zbiornik ten traktowany jest jako alternatywne bądź uzupełniające źródło wody użytkowej. Woda ze studni głębinowej nadaje się do picia, można ją zatem używać zarówno do kąpieli, jak i w kuchni do przygotowywania posiłków. Czasami konieczne może być zastosowanie dodatkowych filtrów. Studnia służy też do podlewania ogrodu, trawnika czy uzupełniania basenu.

Jakie zalety ma studnia głębinowa?

Własny dom czy działalność motywuje do tego, aby uniezależnić się od komercyjnych dostawców wody. Popularnością cieszą się zatem alternatywne źródła, jak np. studnie głębinowe.

Montaż studni głębinowej to:

  • oszczędność – mniejsze koszty w porównaniu z wodociągami;
  • niezależność – poczucie autonomii, pozwalające nie przejmować się przerwami w dostawie wody na skutek awarii czy z innych przyczyn;
  • dostęp do wody wysokiej jakości;
  • bezpieczeństwo instalacji;
  • niezawodność instalacji;
  • inwestycja na lata.

Przed przystąpieniem do wykonania odwiertów należy zweryfikować plany hydrogeologiczne uwzględniające charakterystykę danego terenu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Specjalizujemy się w wykonywaniu studni głębinowych w Warszawie i okolicach.